Novinky

56 blog

Představujeme vítěze i nejlepší hráče

$rc->blogDescription

Představujeme vítěze i nejlepší hráče

30 zápasů se odehrálo během tří dnů v České Třebové a Ústí nad Orlicí v rámci EOS Národního festivalu minižáků U13. Jediným týmem, který nepoznal hořkost porážky, byl Frýdek-Místek, který se tak raduje z vítězství na turnaji a zisku zlatých medailí.

Družstva Basketpoint Frýdek-Místek a BK Přelouč se spolu utkala ve svém prvním i posledním zápase a v obou případech vyšel vítězně tým z Frýdku-Místku. V základní skupině se rozdílem 6 bodů radoval Basketpoint a jelikož oba týmy porazily Klatovy, tak společně postoupily ze skupiny do play-off. V něm oba prošly přes nástrahy čtvrtfinále i semifinále a utkaly se tak opět v souboji o zlato. Přelouč opírající se především o nejlepšího střelce turnaje Adama Konvalinu měla cestu trochu těžší, když oba duely v play-off urvala rozdílem 7 bodů. Ve finále nakonec slavila úspěch větší šíře a vyrovnanost kádru Basketpointu, který se tak radoval z vítězství v turnaji.

Do souboje o bronz měly skvělý vstup Litoměřice, které zaskočily v první čtvrtině Snakes Ostrava a získaly rozhodující vedení 21:4. To v následujícím průběhu udržely a doplnily tak sestavu medailistů z letošního EOS Národního festivalu.

 

Konečné pořadí EOS Národního festivalu minižáků U13:

1. Basketpoint Frýdek-Místek
2. BK Přelouč
3. Slavoj BK Litoměřice
4. Snakes Ostrava
5. FASTAV Zlín
6. Sokol Pražský
7. Tigers České Budějovice
8. Vlčata Žďár
9. BK Klatovy
10. BA Sparta Praha
11. BA Nymburk
12. BA Young Diamonds

 

Během závěrečného ceremoniálu byli vyhlášení i nejlepší hráči šampionátu. Bylo oceněno 10 hráčů v rámci prvního a druhého All-star týmu turnaje, nejlepší střelec a MVP šampionátu. Ocenění si odnesli tito chlapci:


MVP hráč:

Antonín Mynář (Basketpoint Frýdek-Místek)


1. All-star tým:

Ondřej Dvořák (Basketpoint Frýdek-Místek)
Adam Konvalina (BK Přelouč)
Gurpreet Singh (Slavoj BK Litoměřice)
Tomáš Krob (Snakes Ostrava)
Adam Procházka (FASTAV Zlín)


2. All-star tým:

Patrik Očadlík (Sokol Pražský)
Ondřej Weinpold (Tigers České Budějovice)
Otto Polívka (Vlčata Žďár)
Lukáš Kydlíček (BK Klatovy)
Kritián Šobr (BA Sparta Praha)

 

Nejlepším střelcem turnaje byl Adam Konvalina z BK Přelouč, který na turnaji individuálně zcela dominoval a zaznamenal celkem 204 bodů, což činí fantastický průměr 41 bodu na zápas.

 

Ve fotogalerii najdete mnoho fotek ze závěrečného ceremoniálu.

 

21.5.2024 29.5.2024 https://festival13.bklitomysl.cz/www/media/vitez.jpg
Celý článek PDF download
Autor: Martin Šorf
55 blog

Danův freestyle zpestří zahajovací ceremoniál

$rc->blogDescription

Danův freestyle zpestří zahajovací ceremoniál

Během zahajovacího ceremoniálu se můžete těšit na basketbalový freestyle Daniela Kliky, rodáka z České Třebové, který Vás zajisté svými triky s míči zaujme.

Představení Dana Kliky:

Ahoj, já jsem Dan Klika. Basket hraju od 8 let. Začínal jsem v České Třebové, hrál jsem i ve Svitavech za mládež, a pak jsem po přestěhování do Prahy a vystřídal několik pražských klubů. V současné době bohužel hrát nemůžu, protože mě trápí achilovka a rameno.
Basketbalový freestyle jsem začal dělat cca v 15 letech, kdy jsem na jednom turnaji viděl borce, jak si točí s míčem a dělá nějaké základní triky. Nadchlo mě to tak, že jsem se to chtěl taky naučit, ale pořádně jsem se tomu začal věnovat až na vysoké škole, kdy jsem objevil YouTube videa z Ameriky a začal se učit ty těžší triky. Víc a víc mě to bavilo, takže jsem v dalších letech po práci chodil sám na hřiště a namísto hraní streetballu s ostatními jsem trénoval těžší a těžší kousky. Došlo to do fáze, kdy mě kamarád z České Třebové oslovil, jestli bych nedal dokupy nějaké vystoupení a ukázal triky na turnaji Streetball Hus Česká Třebová. Klepaly se mi u toho ruce víc než při cestě na první rande, ale nějak jsem to zvládl. A od té doby už to bylo jen lepší a lepší :). Jsem bohužel jediný, kdo se tomu v ČR věnuje. Doufám, že budu schopen inspirovat mladé lidi a časem společně zvýšíme povědomí o basketbalovém freestyle v Česku.

 

V profesním životě se už 12 let pohybuju ve financích a pracuju jako investiční a finanční poradce. Můžu Vám pomoci s ochranou peněz před inflací, spořením na důchod, optimalizací pojistných produktů nebo hypotékou. Když se budete chtít dozvědět víc, kontaktujte mě přes kontaktní formulář na mém webu www.financni-klika.cz.

 

9.5.2024 17.5.2024 https://festival13.bklitomysl.cz/www/media/klika.jpg
Celý článek PDF download
Autor: Martin Šorf
54 blog

Během festivalu budeme pomáhat Anielce

$rc->blogDescription

Během festivalu budeme pomáhat Anielce


Při zahajovacím a závěrečném ceremoniálu budete mít možnost přispět do kasičky Nadačního fondu manželů Pokorných na pomoc nemocné holčičky, která se pere s nástrahami osudu.

Anielka je dvouletá holčička z Rozstání u Moravské Třebové, která potřebuje naši pomoc. Při komplikovaném porodu se Anielce nedostalo dostatek kyslíku a došlo k těžkému poškození mozku. Holčička je malá bojovnice, která naštěstí tento těžký porod přežila. Lékaři stanovili diagnózu hypoxicko-ischemická encephalopatie, DMO, spastická kadruparéza (ochrnutí všech končetin). Anielka téměř nevidí, ale rodina doufá, že díky Feldenkraisově metodě se ji alespoň částečně zrak navrátí. Tato nová metoda se používá v Ravensburgu a cvičí se dlouhodobě. 

Rádi bychom rodinu podpořili finančně, aby mohli s Anielkou vycestovat. Tyto cesty jsou finančně velmi náročné - cestovné, ubytování, Faldenkraisova metoda. Cena jednoho pobytu vyjde na 25 000 korun.

Předem děkujeme všem, kdo přispějí na dobrou věc!

7.5.2024 15.5.2024 https://festival13.bklitomysl.cz/www/media/anielka.jpg
Celý článek PDF download
Autor: Martin Šorf
53 blog

Představujeme klubovou platformu EOS

$rc->blogDescription

Představujeme klubovou platformu EOS

Titulárním partnerem EOS Festivalu minižáků U13 je platforma EOS. Ta už pomáhá ve více než 500 klubech šetřit lidem kupy práce, času, peněz a nervů. Tak si to udělejte taky jednoduché.

Na šampionátu se můžete potkat se zástupci platformy nebo je kontaktovat na přímo. Pro účastníky festivalu navíc EOS nabízí akci na 3 měsíce zdarma.S čím vším vám EOS pomůže?

• komunikace, správa členů a exporty

• řešení plateb s napojením na banku

• docházka, přihlášky, souhlasy

• nový klubový web a řada dalších věcí

 
Proč jít do EOS?

• aktivace zdarma

• měsíčně již od 449 Kč vč. DPH / klub

• výborná zpětná vazba od stovek klubů včetně basketbalu

• vyladěná mobilní appka

• podpora od samého začátku

 

26.4.2024 4.5.2024 https://festival13.bklitomysl.cz/www/media/eos_web.jpg
Celý článek PDF download
Autor: Martin Šorf
52 blog

Úvodní slovo ředitele turnaje Martina Šorfa

$rc->blogDescription

Úvodní slovo ředitele turnaje Martina Šorfa

Vážené týmy, chlapci, trenéři, rodiče, fanoušci,dovolte mi Vás jménem pořádající Regionální basketbalové akademie Young Diamonds srdečně přivítat na EOS Národním festivalu minižáků U13, který máme možnost v letošním roce pořádat v Ústí nad Orlicí a České Třebové.

Nebývá úplně zvykem, že se akce koná ve dvou městech, ale věříme, že to nebude překážkou a naopak to může přinést i své pozitiva. Ostatně obě města jsou od sebe vzdálena jen několik kilometrů, takže přejezd mezi halami trvá kolem 10 minut.

 

Jednou z velkých výhod budou zajisté školní areály, ve kterých se nachází internát, jídelna i sportovní hala. Z ubytování do haly či na oběd je to tedy jen pár kroků.

Obě haly nabízí velmi důstojné prostředí pro takovouto republikovou akci s kvalitním basketbalovým hřištěm a tribunou pro diváky.

 

Věříme, že fanoušci i účastníci ocení webové stránky turnaje, které jsou připraveny tak, aby všem nabídly přehledně veškeré informace a výsledkový servis.

 

Co není tak běžné, tak z každého zápasu bude na webu k dispozici bohatá fotogalerie, ale i přehled střelců.

 

Fanoušky, kteří nemohou přijet podpořit své týmy přímo na místo, bude určitě zajímat, že všechny zápasy z obou hal budeme vysílat živě na platformě TVcom a spustit si je lze snadno i z našeho webu.

 

Kromě zahajovacího a závěrečného ceremoniálu se všechny týmy mohou sejít v hlavní hale v České Třebové v sobotu večer, kdy jsou připraveny soutěže pro týmy i jednotlivce.

 

Věřím, že si všichni tento šampionát naplno užijete a budete odjíždět s mnoha krásnými zážitky a to bez ohledu na to, zda se na hřišti zadaří více či méně.

 

Přeji všem krásný a hlavně pohodový festival.

26.4.2024 4.5.2024 https://festival13.bklitomysl.cz/www/media/ms2.jpg
Celý článek PDF download
Autor: Martin Šorf
51 blog

Webové stránky EOS FESTIVALU MINIŽÁKŮ U13 spuštěny!

$rc->blogDescription

Webové stránky EOS FESTIVALU MINIŽÁKŮ U13 spuštěny!

Vítejte na webu Národního festivalu chlapců kategorie U13, který v roce 2024 hostí Česká Třebová a Ústí nad Orlicí. Veškeré potřebné informace týkající se turnaje byste měli najít na tomto webu.
Sportovní haly

Turnaj se odehraje ve dvou městech, která jsou od sebe ale vzdálená jen pár kilometrů a přejezd mezi halami tak zabere cca 10 minut. Hlavní halou je ta v České Třebové, která nabízí velký hrací prostor s dostatečnými výběhovými prostory. Především během ceremoniálů a soutěží pak rodiče ocení i parkoviště u sousedního zimního stadionu a v okolí haly.

Druhá hala v Ústí nad Orlicí nabídne hráčům také výborné podmínky co se týče kurtu, jenom trochu horší je to se zázemím, kde není tolik šaten jako ve Třebové a také parkovacích ploch v okolí haly je méně. Ale nic z toho zasjisté nebude překážkou tomu, aby to v obou městech probíhalo hladce a všichni si akci užili.

Informace k halám vč. adres naleznete v sekci Haly.

 

Video a fotogalerie

V těchto dvou sekcích naleznete fotky ze všech zápasů a také záznamy všech zápasů, které budou vysílany z obou hal živě na serveru TVcom.cz.

 

Další sekce

K dalším položkám v menu asi není třeba dávat bližšího vysvětlení :-).

 

Pravá lišta

V pravé liště naleznete volbu Fandím týmu a pokud si zvolíte svůj tým, tak ve všech položkách webu budete mít právě váš tým pro lepší přehlednost zvýrazněn.

V pravé liště budete mít také vždy odkaz na online přenos právě hraných zápasů.

 

Věříme, že aktuálnost a především bohatý obsah webu během turnaje oceníte :-).

26.4.2024 4.5.2024 https://festival13.bklitomysl.cz/www/media/web.jpg
Celý článek PDF download
Autor: Martin Šorf
Fandím týmu:
žádnemu
BA Nymburk
BA Sparta Praha
BA Young Diamonds
Basketpoint Frýdek-Místek
BK Klatovy
BK Přelouč
FASTAV Zlín
Slavoj BK Litoměřice
Snakes Ostrava
Sokol Pražský
Tigers České Budějovice
Vlčata Žďár

Návštevy
celkem: nahravam
celkem rok: nahravam
jedinečný měsíc: nahravam
jedinečný týden: nahravam
jedinečný dnes: nahravam
online: nahravam